Indgående kendskab og personlig rådgivning

Personlig rådgivning af bilfolk samt fleksibilitet i forbindelse med indgåelse af en leasingaftale, er nogle af nøgleordene, når du som kunde handler med First Lease.

Fleksible leasingløsninger

First Lease leverer leasingløsninger på såvel person- som varebiler. Vores primære produkt er operational leasing, hvor alle services håndteres af os, lige fra service- og vedligeholdelse til salg af den brugte bil ved leasingaftalens udløb.

Ønsker du en finansiel leasingløsning, hvor du selv står for det hele, så finder vi også ud af det.

Alt i én aftale

Hos First Lease betaler du kun en regning, som kan indeholde alle de services, som du ønsker (service/vedligeholdelse, dækaftale, brændstofkort, erstatningsbil, vejhjælp, grøn ejerafgift samt bilforsikring).

First Lease har indkøbsaftaler hos alle bilmærkerne, og hos os er du altid garanteret den bedste indkøbspris, samt det laveste beskatningsgrundlag.

Vi hjælper dig døgnet rundt

Hos First Lease er “service 24/7” en helt naturlig del af hverdagen – ring døgnet rundt og din rådgiver, vil gøre alt for at hjælpe dig.

Ejerskab sikrer høj service

First Lease er idag ejet af Autohuset Vestergaard, der hører til blandt Danmarks største bilforhandlere, og når det kommer til kundetilfredshed, er de ligeledes blandt de bedste i Danmark. Ejerskabet af First Lease, sikrer at du som kunde altid får en seriøs og professionel behandling hos First Lease.

Dit First Lease Team

Vores opgave er, at levere præcis den leasingydelse som du har behov for. Er du håndværksmester med varebiler? eller ejerleder med drømmen om luksusbilen? eller måske er du leder der kører mange km årligt? First Lease er din bilpartner. 24/7 hver dag. Og vi glæder os til at hjælpe netop dig!

Med venlig hilsen
Johnny Nederskov Nielsen
CEO


Johnny Nederskov Nielsen
CEO

31 31 63 82
nielsen@firstlease.dk


Henrik Fog Martens
Salgsdirektør

27 27 23 15
fog@firstlease.dk


Sussie Svensson
Leasingchef

23 61 65 94
svensson@firstlease.dk


Jesper Vindfeld Nielsen
Salgschef/Flexleasing

24 24 81 91
jv@firstlease.dk


Christian Vilbrand
Økonomichef

27 27 23 02
vilbrand@firstlease.dk


Britt Volstrup
Administration

27 27 23 04
volstrup@firstlease.dk


Bettina Jørgensen
Økonomiassistent

27 27 23 09
bettina@firstlease.dk


Jonas Sørensen
Eftermarkedschef

27 27 23 17
jonas@firstlease.dk


Ole Hansen
Leasingkonsulent

27 27 23 06
hansen@firstlease.dk


Søren Aaen
Remarketing Manager

40 15 36 88
aaen@firstlease.dk


Benjamin Nielsen
Leasingkonsulent

27 27 23 08
benjamin@firstlease.dk


Henrik Bæk
Leasingkonsulent

52 58 77 77
baek@firstlease.dk


Michael Eilert
Flexleasing konsulent

20 57 89 99
me@firstlease.dk


Lis Madsen
Leasingassistent

27 27 23 28
madsen@firstlease.dk


Lasse Henriksen
Salgselev

27 27 23 27
lh@firstlease.dk


Marketingassistent

27 27 23 20
rikke@firstlease.dk